UNIWERSTAL
Gazy techniczne

Sprzedaż gazów technicznych LINDE

Nasz punkt sprzedaży gazów LINDE zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie dostaw gazów i technologii gazowych dla niemal każdej branży przemysłu, ochrony środowiska, placówek naukowo-badawczych i medycyny.

Oferujemy szeroką paletę produktów, wśród nich: gazy techniczne (gazy powietrzne, gazy procesowe, gazy palne i osłonowe do spawania oraz mieszaniny gazów), gazy specjalne, gazy dla przemysłu spożywczego, a także gazy dla szpitali i medycyny ratunkowej oraz czynniki chłodnicze.

Zapewniamy optymalne sposoby zaopatrzenia w gazy sprężone w butlach lub wiązkach butli z odbiorem u nas bądź dowozem do klienta.

UNIWERSTAL skup złomu Białystok - gazy techniczne Linde
Gazy techniczne Linde - Uniwerstal Białystok

UNIWERSTAL Białystok to również PUNKT SPRZEDAŻY GAZÓW renomowanej, międzynarodowej firmy LINDE zajmującej się gazami technicznymi z siedzibą w Pullach im Isartal koło Monachium, znana również jako The Linde Group. W roku 2000 Linde AG przejął szwedzką firmę Aktiebolag Gasaccumulator AB (AGA AB), a 2006 – brytyjską grupę BOC (działającą w Polsce jako BOC Gazy), stając się największą na świecie firmą w branży gazów technicznych.

Oddział polski Linde AG istnieje od roku 1993 pod nazwą Linde Gaz Polska Sp. z o.o. Jego siedziba znajduje się w Krakowie. Firma wykupiła częściowo lub w całości:

  • Zakłady Gazów Technicznych Polgaz
  • Poligaz Łódź
  • Eurogaz Bydgoszcz
  • Poligaz Gdańsk
  • Poligaz Jelenia Góra
  • Hydrogas Polska