Brak przeglądu – badania technicznego ? W Białymstoku to nie problem

STARE, ZEPSUTE AUTO, BRAK PRZEGLĄDU Białystok – CO DALEJ?

            Pierwszy poważny zakup albo spadek po dziadku, wieloletni transport z domu do pracy i z powrotem, kompan podróży albo zaganianej codzienności – musi pogodzić się z zamianą „na lepszy model”. Co zrobić ze starym autem?

            Jeśli samochód, którego chcemy się pozbyć, jest sprawny – możesz szukać kupca.  Rejestrować się na portalach i forach motoryzacyjnych, płacić za ewentualną promocję ogłoszenia, inwestować czas w spotkania z kolejnymi potencjalnymi chętnymi do zakupu. Możesz też wybrać opcję, która da w godzinę nie tylko rozwiązanie, ale i pieniądze za samochód. Ta opcja to skup aut. – To gwarancja sprzedaży używanego pojazdu, a w dodatku szybkiej i bezproblemowej transakcji, bo sprzedający nie musi martwić się o formalności  – mówi Radosław Niebrzydowski, Dyrektor generalny spółki UNIWERSTAL z Białegostoku.  – Odkupujemy auto za gotówkę, od ręki, z gwarancją uczciwej wyceny. Sprzedaż auta do skupu pozwala też uniknąć dodatkowego ryzyka, z którym wiąże się transakcja na wolnym rynku – że nowy właściciel nie zarejestruje go na swoje nazwisko, ale wykorzysta do popełnienia przestępstwa. Uniwerstal skupuje auta osobowe i dostawcze, motocykle, pojazdy specjalistyczne. Brak badania technicznego tzw. przeglądu czy OC to również nie problem !

Skup aut Białystok
Stacja Demontażu Pojazdów w Białymstoku, gdzie skupowane są samochody całe i powypadkowe, na umowę lub zaświadczenie o złomowaniu

Jeśli auto nie jest sprawne – teoretycznie jesteś w trudniejszej sytuacji. Praktycznie – nadal masz kilka opcji. Po pierwsze – może warto dać mu szansę? Nie musisz kupować nowych części do auta – zresztą, w przypadku staruszka to pomysł zupełnie nieopłacalny. Ale może warto rozważyć zakup części używanych. – W naszej Stacji Demontażu Pojazdów UNIWERSTAL przy ul. Popiełuszki 113 prowadzimy sprzedaż używanych części samochodowych większości marek – mówi  Radosław Niebrzydowski. – Mamy ponad dwieście aut w demontażu i codzienne dostawy, dla bezpieczeństwa dajemy gwarancję rozruchową.

 

Jeśli jednak wspólna przyszłość Twoja i auta nie wchodzi w grę – pamiętaj, że każdy zarejestrowany samochód musi mieć wykupione ubezpieczenie OC. W przypadku auta osobowego, kara za brak OC wynosi od 840 zł do nawet 4200 zł! Dlatego jeśli jesteś zdecydowany na rozstanie z zepsutym pojazdem, czas na autokasację. To jedyna legalna metoda na wycofanie samochodu osobowego z ruchu, ale też rozwiązanie wygodne i proste, bo obejmuje samochód każdej klasy, a wyceny dokonujemy na miejscu – w Stacji Demontażu Pojazdów. Podzespoły, które nie nadają się do ponownego użytku, zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawa i ochrony środowiska.  – Kasacja pojazdu jest wygodnym rozwiązaniem, bo firma, do której się zwracamy, wystawia wszelkie dokumenty potrzebne do wyrejestrowania auta w każdym Wydziale Komunikacji, a złomujący pojazd odzyskuję znaczną część zapłaconego ubezpieczenia OC – zaznacza Radosław Niebrzydowski, dyrektor białostockiej spółki.

Rozbieranie auta na własną rękę i sprzedaż poszczególnych części – to tylko pozornie opłacalne rozwiązanie. Decydując się na nie, łamiemy prawo.  Ze względów ekologicznych, obowiązują nas dokumenty potwierdzające, że części naszego auta i zawarte w nim niebezpieczne płyny są w legalnym, bezpiecznym miejscu. W przypadku chęci zdania zdekompletowanego auta – dopłacamy, za jego brakujące elementy, a w razie ujawnienia na naszej posesji auta zdekompletowanego płacimy wysokie kary.

Pozbycie się starego samochodu to nie musi być kłopotliwe. Wystarczy oddać go w ręce specjalistów. Sprzedaż do skupu i złomowanie auta to dwie bezpieczne możliwości, które daje nam polskie prawo – i UNIWERSTAL, największy w Białymstoku podmiot gospodarczy w sektorze autorecyklingu, skupu i przerobu złomu oraz metali kolorowych.

Skup aut do 3000 zł
Komis tanich aut w Białymstoku. Auta z przeglądem i OC już od 1000 zł.
Oznaczone , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − dwa =